test
Znaleziono 434 wpisy pasujących do wyszukiwanego hasła "Aerospace"
Jeżeli nie odnalazłeś interesujących Cię wpisów załóż nowy temat
Powiadamiaj mnie o nowych wpisach
autor
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Na rozmowie dostaniesz jakiś prosty model w NX lub Catii do zrobienia i pewnie coś do zwymiarowania, przygotuj się z gd&t bo przy rekrutacji na projektanta są o to pytania. Dobrze jakbyś miał też jakieś pojęcie o narzędziach Lean. Jeśli jesteś pewien swojej wiedzy i bardzo dobrze Ci pójdzie rozmowa (sam zobaczysz jakie wywrzesz wrażenie na rekrutujących) możesz spokojnie celować w górną granicę którą podałeś. Nie wiem czy jest szansa żeby dostać 4k na start jako projektant ale na pewno nikogo tą propozycją nie obrazisz.
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Jeżeli weźmiesz ze sobą na rozmowę projekty z poprzedniej pracy, to generalnie zostajesz z miejsca odrzucony. Jest to postrzegane jako wykradanie własności/tajemnicy przedsiębiorstwa, a w UTC ze względu na projekty wojskowe jest to jedno z najważniejszych kryteriów.
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Witam,
wybieram się do UTC na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Projektant 2D/3D Unigraphics.
Czy wie ktoś może jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Czy powinienem wziać ze sobą ewentualnie projekty wykonywane w poprzedniej pracy/pracy dyplomowej? Dodatkowo czy orientuje się ktoś jakie są mniej więcej widełki płacy netto dla projektanta z 1,5 rocznym doświadczeniem zawodowym? Chciałbym celować w 3400-4000 netto (z tego co wiem zarobki na stanowiskach inżynierskich kształtują się tam gdzieś w tych granicach) - czy jest na to szansa?
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Radze omijac z daleka. Bylem na rozmowie na stanowisko konstruktora. Siadly takie dwie zadufane w sobie dwie Komoroskie i za wszelka cene szukaly pretektu aby znalezc moj slaby punkt, jakos mnie ponizyc. Pytania z dupy wziete akademickie. Nie mam jeszcze odpowiedzi z rozmowy ale juz wiem, ze nie chce dla nich pracowac za zadne pieniadze. Zero kultury, nawet szklanki wody, zero sympatii i szacunku. Na poczatek pobieraja wszystkie dane z dowodu osobistego, a nie chca sie podzielic podstawowymi informacjami jakie projekty realizuja i dla kogo. Wszystko "sliscle tajne" i sie tym szczyca. Żenada, poziom Pani z HR ponizej zera.
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
buhahahah... Rom... Bez obrazy stary, ale muszę stwierdzić, że popłynąłeś :) Grubo. Nawet z nadgodzinami i wszystkimi weekendami pracującymi nie wiem, czy tyle byś wyciągnął/ęła. No ale próbuj, próbuj, może element rozbawienia w czasie rekrutacji właśnie Ci pomoże... :D
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
mam pytanie odnosnie pracy na stanowisku "myjka" chodzi o to gdzie sie myje elementy a pozniej sprawdza na monitorze czy jest dobrze wyczyszczone, jak wyglada rozmowa juz bezposrednio w firmie na bierutowkskiej (zatrudnienie ma byc przez agencje wiec juz jestem po tym pierwszym etapie w agencji) czy sa jakies testy jesli tak to jakie? jak wyglada negocjacja stawek? bede wdzieczna za szybka i konkretna odpowiedz. pozdrawiam ;)
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Hej,

jak wygląda pensja na stanowisku Inż Jakości? Zakres obowiązków, odpowiedzialność i stres adekwatne do wynagrodzenia?
użytkownik
31.12.1969 (49 lat temu)
31.12.1969 (49 lat temu)
Dzięki za info - nie pomyślałbym w ten sposób - ale wiadomo ogromna firma więc podejście zupełnie inne!.W sumie chodziło mi bardziej o to co sam robiłem - pracy ewentualnie zdjęcia wykonanego obiektu (kto by tam całą dokumentacje nosił ;)) . A czy ewentualnie jesteś w stanie powiedzieć coś na temat zarobków? ogólnie chcę celować w 3,5 tys - 3,8 netto (tak żeby mieć wyjście do ewentualnych negocjacji ) i nie wiem czy to nie jest zbytnia przesada jak na półtora roku doświadczenia w zawodzie.
użytkownik
6 sty (17 dni temu)
6 sty (17 dni temu)
Kontrola badań NDT znajduje się w samym środku parku maszynowego, dlatego jest tam głośno a z każdej strony zamiast ścian masz maszyny i ludzi. Dodając do tego info, że praca jest bardzo odpowiedzialna i wymagająca to nie jest to komfortowa sytuacja. Duże plusy to klima i dobra, zgrana ekipa. Praca na 2-3 lata...
użytkownik
6 sty (17 dni temu)
6 sty (17 dni temu)
Pojawiła się oferta z dzialu obliczeń wytrzymalosciowych. Jak tam się pracuje i jakie są place dla specjalistów ?
użytkownik
26.12.2018 (28 dni temu)
26.12.2018 (28 dni temu)
Witam. Mam pytanie odnosnie pracy w dziale kontroli badan NDT (badan nieniszczacych - badania ut, rt, mt, pt) czy ktos ma wiedze na temat pracy w tym dziale? Pracuje juz w takim laboratorium 4 lata oraz posiadam wymagane certyfiakty stopnia 2 z wyzej wymienionych metod oraz skonczone studia techniczne, ale martwi mnie duza ilosc negatywnych komentarzy na temat firmy.
użytkownik
21.12.2018 (miesiąc temu)
21.12.2018 (miesiąc temu)
W takim razie to naprawdę świetnie! To może zdradzisz Nam przy okazji, na jakie stanowisko konkretnie aplikowałeś do firmy MB Aerospace? Nie zapomnij poinformować Nas później o wynikach rekrutacji. A może wiesz jeszcze, czy w dalszym ciągu prowadzą tam rekrutację? Na pewno znajdzie się kilka osób, których interesuje ta kwestia, a więc proszę Cię o rzetelną odpowiedź.
użytkownik
19.12.2018 (miesiąc temu)
19.12.2018 (miesiąc temu)
Witam, pytanie odnośnie ogłoszenia na operatora CNC, z wcześniejszych wypowiedzi dużo można wywnioskować ale chciałbym zapytać o zarobki. Jaka kwota jest uznawana za "sporo sobie pan życzy" ? Pozdrawiam
użytkownik
19.12.2018 (miesiąc temu)
19.12.2018 (miesiąc temu)
Rekrutacje często prowadzą firmy zewnętrzne, może w Twoim przypadku również tak było? Warto wtedy skontaktować się z daną firmą i opowiedzieć o swoich wrażeniach. Mógłbyś napisać, jakie pytania padały podczas tej rozmowy? Czy wyjaśniono wszystkie kwestie związane z umową i zakresem obowiązków? Czy rekrutacja składa się z tylko jednego etapu?
użytkownik
16.12.2018 (miesiąc temu)
16.12.2018 (miesiąc temu)
Tak ostatnio aplikowałam do tej firmy.
użytkownik
15.12.2018 (miesiąc temu)
15.12.2018 (miesiąc temu)
Pracowałem w MB Aerospace Rzeszow kilka ładnych lat. Z chęcią przedstawię swój punkt widzenia.

Firma MB Aerospace Rzeszów istnieje od 2008 roku. Poprzednia nazwa firmy to Norbert Polska. Firma została kupiona przez MB Aerospace w 2014r. Od tego momentu w firmie zaczęły się zmiany. Jedne lepsze, inne gorsze.
Zdecydowanie więcej kapitału na nowe maszyny CNC. Stare komputery zostały wymienione na nowe. Zainstalowane zostały klimatyzatory w pomieszczeniach biurowych. Podniosły się wynagrodzenia. Przybyło więcej klientów.

MB Aerospace w Polsce można podzielić na 3 firmy:
MB Aerospace Rzeszow
MB Aerospace Engineering Services w Tajęcinie - Inżynierowie CAD/CAM.
MB Aerospace Technologies w Tajęcine oraz Kaliszu - dawne VAC AERO, czyli jakieś specjalne technologie napylania/malowania detali.

Byłem pracownikiem biurowym. Przez kilka ostatnich lat, faktycznie rotacja pracowników wyraźnie się dała we znaki. Mnóstwo pracowników, którzy pracowali w MB od samego początku (2008r) odeszło.
Niestety, w większości przypadków było to spowodowane zbyt dużą ilością obowiązków, przełożeni, którzy nie mieli pojęcia o co chodzi, a chcieli się wykazać pomysłami i wymagali coraz to bardziej kretyńskich rzeczy, albo po prostu oferty pracy nie do przebicia przez nowo powstające firmy (Borg, EME, MTU)

Największym problemem firmy jest brak wiedzy co się aktualnie dzieje w firmie. Na comiesięcznych "spotkaniach z załogą" usłyszycie o dużym wzroście i niewiele znaczące wykresy z excela. Coraz mniej ludzi chodzi na te spotkania, bo i tak z nich nic nie wynika. Strata czasu.

Kilka osób już wspomniało o spadkowiczach z WSK, z którymi tam już nie dało się pracować i wszyscy mieli ich dość. My bijemy sobie brawo z kolejnych uzdrowicieli z WSK. Dawniej jeden dyrektor hali ogarniał całą produkcję, teraz jest ich bodajże pięciu i jeszcze większa dezorientacja.
W firmie panuje coraz większy chaos. Dawniej pracownicy wychodzili wspólnie na imprezy, do pubów.
Kolejne chore pomysły, które nie mają szans zadziałać od samego początku. Ale nas, pracowników, nikt nie słucha. Kadra zarządzająca wie i tak lepiej...to po co im pracownicy, skoro im nie ufają?
Dajcie ludziom pracować, bo macie naprawdę świetnych specjalistów, których jest coraz mniej. Dobrego pracownika niestety nie da się zastąpić skończoną ilością studentów/stażystów jak się niektórym wydaje.

Uważam, że zarobki nie są złe. Poprawiły się w ostatnich latach. A to, że ludzie narzekają, póki polak żyje, to będzie zawsze narzekał na zarobki, bez znaczenia czy będzie zarabiał 3000, 5000 czy 10 000zł.
Soboty są płatne extra 200%. Dla pracowników, którzy wyróżnią się na tle innych są przewidziane przyjemne nagrody finansowe. Są dodatki świąteczne + karty przedpłacone na święta. Jest karta Multisport, ale to już standard w dużych firmach. Co roku jest również organizowana impreza integracyjna dla całej firmy, gdzie można się spotkać, napić się i potańczyć.

W firmie są przestrzegane prawa pracownika, nie ma mowy o dyskryminacji, czy przełożonych o niskim poziomie kultury osobistej. Jak to wygląda na najwyższych szczeblu - nie wiem.
Nie rozumiem wylewanych tutaj żali o niektórych kierownikach/dyrektorach...żenada. Jak Ci się nie podoba to czemu nie zmienisz pracy? Mało to ofert pracy?

Padło kilka pytań o prace w dziale Jakości. Pracuje tam sporo świetnych specjalistów, którzy są od początku istnienia firmy.
Jest też trochę nowych pracowników, bardzo zdolnych. Są i tacy co tylko się naśmiewają z innych na wysokich stanowiskach, a sami wielkimi specjalistami nie są za jakich się uważają.

Na hali raczej operatorzy mają raczej spokojną prace. Kilka linii pracuje w trybie 4 brygadowym. Reszta pracuje 8h (system 3 zmianowy). Z tego co mi wiadomo to operatorzy obsługują max 2 maszyny.
Nie narzekają na pracę, chyba że ktoś jest marudą od urodzenia i wszystko mu nie pasuje.
Nierzadko pracownik hali ma wyższe zarobki (z nadgodzinami) niż pracownik biurowy, od którego wymaga się angielskiego B2, ukończenia studiów na danym kierunku oraz ciągłego rozwoju zawodowego.
Odpowiedzialność prawie żadna w przeciwieństwie do pracownika biurowego, gdzie jego błąd może opóźnić produkcję o wiele tygodni oraz narazić firmę na kary finansowe.

Podsumowując:

+ Dość dobre zarobki (na niektórych stanowiskach nawet wyższe w porównaniu do innych lotniczych firm)
+ Nie najgorszy socjal
+ Super atmosfera, w niektórych działach
+ Zespół młodych i zaangażowanych ludzi
+ Każdy ma swoje biurko i swój komputer
+ Dobry pracodawca na początek

- Brak kursów j. angielskiego !!!! można sobie poklikać on-line w jakiejś platformie...
- Zarząd widmo
- Spotkania w salach konferencyjnych, z których nic nie wynika
użytkownik
13.12.2018 (miesiąc temu)
13.12.2018 (miesiąc temu)
Masz sporo pytań, jeśli chodzi o pracodawcę, jakim jest MB Aerospace. W ostatnim czasie wątek nieco się "ożywił", więc jestem niemal przekonana, że ktoś będzie znał na nie odpowiedzi i zechce Nam dokładnie opisać te kwestie. A Twoja ciekawość wynika z tego, iż rozważasz aplikowanie do tego przedsiębiorstwa, czy masz jakiś inny, równie ważny, powód?
użytkownik
10.12.2018 (miesiąc temu)
10.12.2018 (miesiąc temu)
Prawda!
użytkownik
09.12.2018 (miesiąc temu)
09.12.2018 (miesiąc temu)
Byłem na rozmowie w owej firmie i muszę przyznać, że rozmowa bardzo sztywna, pytania zbyt osobiste, mało konkretów, odniosłem wrażenie, że szukają ludzi, którzy nie mają zamiaru robić kariery tylko będą wykonywać określone czynności bez gadanie, kiedy mówi się, że chciałoby się rozwinąć, nie ma żadnych sugesti czy też kontynuacji tematu jest tylko powrót do pytań strikte związanych z stanowiskiem, do tego dziwne spojrzenia, zamiast pokazać jakie są perspektywy, zachęcić, to tylko sztywne pytania i zachowanie powodujące stresującą atmosferę, odebrałem to jako teatrzyk, jakby rekrutujacy grali jakąś rolę, zero ludzkich reakcji, jakby odtwarzali jakiś scenariusz, nie podobało mi się to i mimo narzucenia aż tak dużej powagi czy też patetycznego tonu nawet nie raczą powiadomić o wyniku rekrutacji... Może ktoś inny odbierze to inaczej, to tylko moje subiektywne odczucia.
użytkownik
04.12.2018 (miesiąc temu)
04.12.2018 (miesiąc temu)
Dużo ludzi w jakości?
jak współpraca z innymi działami itp?
ile tam w końcu pracuje ludzi i czy firma nosi znamiono stabilnej?
czy oddział w tajęcinie jest tą samą społką i czy współpracują ze sobą bezpośrednio?
Jeżeli nie odnalazłeś interesujących Cię wpisów dla hasła "Aerospace"
załóż nowy temat

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr
Formularz odpowiedzi
 

Chcę zamieścić
Proszę wpisać treść wiadomości (min. 10 znaków)
Wybierz zdjęcia z dysku lub przeciągnij je tutaj
możesz dodać jedno lub kilka zdjęć jednocześnie
można publikować jedynie zdjęcia w formacie JPG
maksymalna wielkość każdego zdjęcia - 4MB
dołącz:
wpisano znaków: 0
Wpisz, jak chcesz się przedstawić
Proszę uzupełnić podpis (min. 3 znaki)
E-mail
Nieprawidłowy adres e-mail
Numer telefonu
Nieprawidłowy numer telefonu
Aby wysłać wiadomość należy zaakceptować regulamin

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

Wczytywanie danych...
 1. Jeśli chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza który sam dodałeś - podaj kod zgłoszenia który otrzymałeś na swój adres e-mail w chwili dodania komentarza a następnie przejdź do edycji wpisu:
 2. Jeśli nie pamiętasz/nie znasz swojego kodu zgłoszenia, a chcesz zmienić lub usunąć treść komentarza skorzystaj z poniżej przestawionej opcji:
Jeśli chcesz usunąć komentarz który wybrałeś uzupełnij swoje dane zgłaszającego, a następnie dokonaj opłaty administracyjnej w wysokości 200,00 zł za usunięcie wybranego komentarza.
* Serwis gwarantuje poufność poniżej udostępnianych danych
Wpisz swoje imię i nazwisko
Nieprawidłowy PESEL lub NIP
Wpisz miasto i kod pocztowy
Wpisz nazwę ulicy i numer domu
Nieprawidłowy adres e-mail
 

WYCIĄG Z REGULAMINU

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Edycja / zgłoszenie nadużycia dotyczące wpisu nr  

 1. Operator nie przyjmuje i nie realizuje reklamacji oraz zgłoszeń w zakresie warstwy merytorycznej wystawianych Opinii.
 2. Reklamacje w sprawach związanych z dodawanymi Opiniami wyłącznie w zakresie ujawnienia w nich słów oraz treści posiadających charakter szykanujący, dyskryminujący, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej lub etnicznej, faszystowskich, pornograficznych, powszechnie uznane za wulgarne lub propagujące przemoc, reklamy, cenniki, ogłoszenia, oferty mogą być kierowane do Operatora za pośrednictwem formularza reklamacyjnego Serwisu dostępnego poniżej pod nazwą „ocenzuruj treści”.
 3. Osoba zgłaszająca wniosek „ocenzuruj treści” obowiązana jest do prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego, o którym mowa w powyższym punkcie, w szczególności poprzez wskazanie powodu zgłoszenia reklamacji, wykazanie zasadności reklamacji, podanie danych identyfikujących osobę zgłaszającą reklamację, w tym w szczególności imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, podanie danych identyfikujących Opinię, której dotyczy reklamacja, a także konkretnego uzasadnienia związanego ze składaną reklamacją.
 4. Reklamacje rozpatrywane są przez Operatora w kolejności otrzymywanych zgłoszeń, w terminie 90 dni od daty otrzymania kompletnego zgłoszenia przez Operatora, pod warunkiem prawidłowego wypełnienia formularza reklamacyjnego przez zgłaszającego reklamację.
 5. Operator zastrzega, że zgłoszenia niekompletne, niezgodne z niniejszym wyciągu z regulaminu, zawierające nieprawidłowe lub nieprawdziwe informacje zostaną automatycznie usunięte z kolejki oczekujących na rozpatrzenie, bez dalszej ich weryfikacji oraz bez udzielenia odpowiedzi.
 6. Reklamacje zgłaszane w innym zakresie oraz innej formie niż wskazana w niniejszym paragrafie są automatycznie usuwane z systemu i nie są przekazywane i rozpatrzenia przez Operatora.
 7. Formularz ocenzuruj treści

Najpopularniejsze tematy na forum

Radomsko
Działdowo

Mława

Kielce

Grzędy Starachowice

Leszno

Świnoujście

Kurier Warszawa

sanden Polkowice

Polkowice

Krosno

Kierowca katb Wrocław

Toruń

Tczew

Asystentka stomatologiczna Białystok izoblok Chorzów animator pieniadza Centrum carfree Kraków

Kraków

Szczecin

Kołobrzeg

Katowice

omida Warszawa

Lubin

uber nowy maz Dwór

Przasnysz

biurowa wlochy Warszawa wlochy Warszawa

Mysłowice

masazysta Poznań

opiekunka Łódź

Pilica

Częstochowa

Nauczyciel wspomagajacy Gliwice

uber Kraków

Lublin

sare Rybnik

Zabrze

iglotex Dąbrowa
Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018 najgorsza-praca.com.pl | regulamin